Jak się to wszystko zaczęło? Od memów. Te zabawne obrazki z komentarzami sprawiły, że w mojej głowie pojawił się pomysł na biznes i charytatywną akcję ocalenia  przesympatycznie wyglądającego zwierzaka.

Nosacz Sundajski bo memy jego dotyczyły, zaprowadził mnie do rozpoczęcia poszukiwań co to za zwierzę. Bardzo szybko odkryłem ,że gatunek ten zamieszkuje tylko Borneo ponieważ specyficzna dieta pozwala mu żyć tylko tam. Jako ciekawostkę warto przytoczyć to, że Nosacz Sundajski nie występuje w żadnym ogrodzie zoologicznym właśnie ze względu na dietę a wszystkie próby trzymania go w ogrodach zoologicznych kończyły się śmiercią zwierząt.
Niestety wpływ człowieka na środowisko w którym Nosacz Sundajski żyje a zwłaszcza niszczenie lasów równikowych przez przemysł oleju palmowego sprawił, że na całym Borneo pozostało tylko około 8000 osobników.
Skontaktowałem się z dwoma organizacjami walczącymi o przetrwanie Nosaczy z Borneo. Obie bardzo prężnie i profesjonalnie działające. Ci wspaniali ludzie wytłumaczyli mi cały problem z lasami i przemysłem oleju palmowego. Jak wielkie są zniszczenia i jak wielu gatunków zwierząt nasze dzieci nie będą prawdopodobnie miały okazji oglądać na żywo jeśli czegoś się nie zrobi.
Był to dla mnie wielki bodziec do działania. Nie przez przypadek jestem wegetarianinem od 27 lat i sprawy środowiska są dla mnie bardzo ważne. Tak też wychowuję swoje dzieci. Stąd pomysł na kryptowalutę powiązaną z tradycyjnym biznesem i akcją charytatywną. To absolutnie unikalny pomysł, nowatorski w branży. W tej chwili właśnie zaczynamy i będzie nam bardzo miło powitać  Cię w społeczności BEKANTAN ( Bekantan to indonezyjska nazwa nosacza sundajskiego oraz nazwa tokena ze skrótem: BKN ). Naszymi działaniami będziemy wspierać m.in ,, Danau Girang Field Center,, z Malezji. Przygotowali oni plan dziesięcioletni dla rządu Malezyjskiego z krokami i kosztorysem co należy uczynić aby ocalić Nosacza w tym kraju.
Tak więc już dzisiaj możesz stać się członkiem społeczności BEKANTAN tak jak i  dzisiaj możesz stać się posiadaczem tokenów BEKANTAN ( BKN ). Zapraszamy na naszą stronę :
https://bekantan.io a także na nasze grupy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/bekantancoin/ oraz : https://www.facebook.com/groups/499746130839355/
Subskrypcja tego bloga pozwoli Ci być zawsze na bierząco z tym co robimy 🙂
Pozdrawiamy
Bekantan team
Przewiń do góry