Pieniądze to klucz, który otworzy wiele drzwi, ale musimy edukować się na temat znaczenia znajomości finansów. Związek, jaki ludzie mają z pieniędzmi, powinien zaczynać się od tego, że ludzie wiedzą, jak ważne jest życie w granicach ich środków. Wielka Suze Orman mówi o tym, jak ważne jest, aby emocje nie rządziły naszą zdolnością do dokonywania mądrych wyborów za pomocą naszych pieniędzy. Obecnie, zarządzanie pieniędzmi jest trudnym zadaniem, ponieważ nieustannie musimy walczyć z natychmiastową gratyfikacją, gdyż wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Od zakupów online po wyprzedaże błyskawiczne i rabaty, od kart kredytowych po płatności online – zdobywanie rzeczy materialnych nigdy nie było łatwiejsze. Uzależnienie od zakupów i zadłużenie to kwestie, które nasilają się, ponieważ łatwo jest zatracić się w złych nawykach związanych z pieniędzmi.

Terapia zakupami w zaciszu naszych domów to coś, co wszyscy lubimy robić. Od kupowania gier po muzykę, kończymy wydawaniem pieniędzy, których nie musimy tylko po to, by „być na czasie” i wskoczyć do modowego pociągu nadążania za trendami. Aspirujemy do bycia „kimś” tanimi markami i najnowszymi gadżetami, ale większość z nas nawet nie oszczędza, nie mamy kont oszczędnościowych ani nawet funduszy awaryjnych. Życie w granicach swoich możliwości oznacza życie w granicach swoich dochodów i posiadanie pieniędzy na czarną godzinę. Większość z nas nie śledzi swoich nawyków związanych z wydatkami i jest dla nas zaskoczeniem, gdy nie mamy wystarczających środków, ale wszystkiego tego można uniknąć.

Pierwszym krokiem w edukacji finansowej powinno być zrozumienie swojego związku z pieniędzmi. Sprawdź, jakie są Twoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy. Czy wydajesz pieniądze, ponieważ szukasz aprobaty, czy też jest jakaś pustka, którą próbujesz wypełnić? Wszyscy znamy języki miłości i nie powinno dziwić, że musisz również znać swój język miłości do pieniędzy. Jednym z zawodów, który rośnie ze względu na znaczenie naszego związku z pieniędzmi, jest zawód psychologów finansowych i wszelkiego rodzaju coachów, guru finansowych. Terapia finansowa pozwala ludziom przetwarzać ich podświadome / ukryte uczucia dotyczące pieniędzy. Pomaga również ustalać osiągalne cele finansowe i rozumieć własne nawyki związane z wydawaniem pieniędzy. To prawda, że ​​nie wszystkich nas stać na terapię, ale możemy podejmować świadome decyzje, aby edukować się na temat pieniędzy i roli, jaką odgrywają w naszym życiu.

Ludzie mówią o zmianie naszych nawyków, jakby to było łatwe. Wystarczy przecież „przestać jeść poza domem i przygotowywać zdrowy posiłek w domu, przestać używać karty kredytowej i używać tylko gotówki” – to klasyczne przykłady tego, co nam się mówi. Pod jedzeniem na wynos i ciągłym przesuwaniem płatności kryją się prawdziwe powody, dla których większość z nas desperacko potrzebuje edukacji finansowej. Niektórzy z nas uważają, że nie mamy czasu na gotowanie, podczas gdy inni uważają, że nieustanne posiłki w restauracjach z przyjaciółmi są dlatego, że jest to czas, który musimy spędzać ze znajomymi, ale czasami po prostu boimy się być sami stąd ciągłe wyjścia i zakupy detaliczne.

Nie możemy uciec od tego, że pieniądze są ważne, dlatego nasza relacja z nimi musi być pielęgnowana. Niektórzy z nas są na tyle szczęśliwi, że od najmłodszych lat uczono nas, jak ważne jest oszczędzanie, mieliśmy skarbonki, a niektórzy z nas mieli nawet kieszonkowe, ale większość nie miała przywileju uczenia się operowania pieniędzmi. Dopiero w wieku dorosłym musimy znaleźć sposób na pieniądze. Trzy ważne lekcje, których wszyscy musimy się nauczyć, dotyczą zarabiania pieniędzy, trzymania pieniędzy i pomnażania pieniędzy. Żyjemy w czasach, w których jeden dochód nie wystarcza nawet na pokrycie kosztów utrzymania jednostki, stąd tak ważna jest nauka pomnażania pieniędzy.

W miarę jak wciąż dowiadujemy się o naszych relacjach z pieniędzmi, musimy dojść do punktu, w którym nie przywiązujemy własnej wartości do pieniędzy, które obecnie posiadamy. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, co mogą dla nas zrobić pieniądze, ale także być w stanie uświadomić sobie, co jest ważne, aby je zdobyć. Ciężka praca, nieprzespane noce i łzy pozwalają nam zdobyć pieniądze (stąd ludzie mówią, że ciężko pracuj i baw się ciężko), to jest to, z powodu czego możemy świętować i być z tego dumni. Pieniądze stają się wtedy dowodem ciężkiej pracy lub błyskotliwych pomysłów, które mamy. Zacznij od miejsca, w którym jesteś, spróbuj zrozumieć swoje zachowanie finansowe, a następnie dokonaj zmian. To, co działa dla Jill, może nie działać dla ciebie, stąd potrzeba brutalnej szczerości wobec siebie.

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top