Borneo – piękna tropikalna wyspa. Egzotyczny raj na ziemi. Słońce i piękna pogoda prawie przez cały rok. Plaże które zachęcają do wypoczynku i regeneracji sił po ciężkiej pracy. Barwna i różnorodna roślinność. Lasy pełne kolorów, zapachów i dźwięków. Żyjące pełnią życia. Lasy które dla nas są egzotyczną pocztówką, dodatkiem do wakacyjnych podróży, dla żyjących tam zwierząt są całym ich światem. Ich domem. Jedynym miejscem które znają i w którym mogą żyć. To właśnie to miejsce i ta przyroda ukształtowała tak niezwykłe zwierzę jak bekantan.

Bekantan – którego naukowa nazwa brzmi Nasalis larvatus – czyli Nosacz sundajski to małpa którą chyba każdy kojarzy, choć nie zna jej nazwy. Ogromną popularność przyniosła jej seria memów – zabawnych obrazków, z jeszcze zabawniejszymi podpisami. Najczęściej nazywana „Januszem” z racji niezwykłej fizjonomii. Bekantan ma twarz zatroskanego poczciwca. Takiego właśnie przysłowiowego prostego człowieka. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem tej twarzy jest nos – nieproporcjonalnie długi, ogórkowaty, pośrodku rozszerzony. Temu właśnie szczegółowi anatomii zawdzięcza swoją nazwę – Nosacz (Nasalis). U samców ten nos jest długi, zwisający poniżej brody. U samic i młodych osobników jest mniejszy i zadarty do góry.

Tenże właśnie szczegół fizjonomii zapewnił bekantanowi sławę i rozpoznawalność. Niestety nie zapewnił mu bezpieczeństwa i ochrony.

Ochronę mogą mu zapewnić dopiero starania ludzi zaangażowanych i o wielkich sercach.

Również Ty możesz się przyczynić do ochrony tego gatunku. Uprzedzając wątpliwości – Nie! Nie musisz lecieć na Borneo i opiekować się osobiście naszym bohaterem i jego rodziną. Nie ma takiej konieczności i nawet nie byłoby to wskazane. Pomóc możesz w inny dużo prostszy sposób. Wystarczy, że kupując napój energetyczny sięgniesz po BEKANTAN Energy Drink. Jest to produkt wegański. Brak w nim tak ostatnio „popularnych” syntetycznych witamin, barwników. Niezdrowy cukier został zastąpiony naturalną stewią.

BEKANTAN Energy Drink jest to napój gazowany, z wysoką zawartością kofeiny. Został stworzony z myślą o współczesnym człowieku. Dedykowany osobom aktywnym, sportowcom i wszystkim cierpiącym na brak energii. Słowem wszystkim tym, którzy szukają zastrzyku energii w okresach wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego.

Część zysków ze sprzedaży tego produktu jest przeznaczana na działalność Danau Girang Field Center. Jest to placówka naukowa znajdująca się w środku dżungli. Właśnie ta placówka opracowała specjalny program ratowania Nosacza Sundajskiego – czyli właśnie naszego bekantana.

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

bekantanblog.com

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Przewiń do góry