Współczesne życie jest coraz bardziej skomplikowane. Z jednej strony mamy  możliwości jakimi nigdy wcześniej nie dysponowaliśmy. Możemy podróżować lądem, wodą lub w powietrzu. Możemy korzystać z wszelkich udogodnień cywilizacji nawet w najdalszych zakątkach ziemi. Mamy w bród jedzenia, ubrań oraz wszelkich produktów i gadżetów jakie tylko nam przyjdą do głowy.

Oczywiście jest też druga strona medalu. Zalewa nas ogrom rzeczy, gadżetów które coraz szybciej nas nudzą i lądują na śmietnikach. Masowe podróże powodują wzrost emisji do środowiska różnych gazów i substancji chemicznych. Produkcja jedzenia oraz wszelkich dóbr „niezbędnych do życia” współczesnemu człowiekowi przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego. Efekty możemy oglądać na fotografiach w Internecie, na pierwszych stronach naszych czasopism lub w przejmujących reportażach pokazujących skalę zniszczeń, pożarów, powodzi, chorób. Możemy też zobaczyć na własne oczy uważnie rozglądając się wokół siebie. Możemy poczuć wdychając zanieczyszczone powietrze i tęskniąc do zapachu drzew w lesie, wiatru znad morza lub kwitnącej łąki.

Coraz więcej ludzi zadaje sobie pytanie: – Co mogę zrobić z tym faktem? W jaki sposób pomóc w zachowaniu pięknej przyrody dla naszych potomków? Czy żeby ocalić puszczę dziewiczą, czy lasy tropikalne muszę jechać daleko na drugi koniec świata, w rejony równikowe i przykuć się do najwyższego drzewa?

Bekantan – Nosacz sundajski

A co ze zwierzętami?

Przecież nie adoptuję wszystkich zagrożonych gatunków zwierząt i nie zaopiekuję się nimi osobiście.

Na przykład taka sympatyczna małpa żyjąca na Borneo – Bekantan. Jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem na wskutek działalności człowieka. Czy trzeba go zabrać z jego środowiska i samemu się nim zajmować?

Możemy pomóc chronić przyrodę i Ziemię  – nasz wspólny dom na wiele różnych sposobów.

Można zacząć od siebie, od małych zmian w życiu codziennym. Można nie używać jednorazowych opakowań plastikowych czy też toreb i torebek foliowych. Można nie kupować masy niepotrzebnych gadżetów, które finalnie i w przyspieszonym tempie lądują na wysypisku śmieci. Można racjonalnie planować podróże te małe i te większe, starając się ograniczyć korzystanie z indywidualnych środków transportu na rzecz transportu zbiorowego. Lub też bliższą odległość, np.: do pracy lub sklepu pokonywać rowerem. Można zmienić sposób ogrzewania budynków i pozyskiwania energii na taki który nie zatruwa środowiska.

Można też wspierać finansowo działania fundacji działających na rzecz ochrony środowiska w sposób kompleksowy i wysoce skuteczny. Dzięki temu nie musimy wyjeżdżać w dalekie strony, żeby zatrzymać falę zniszczeń lub wspomóc przywracanie środowiska do pierwotnego stanu.

Można też podejść od całkiem innej strony.

Możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, kupując produkty które są przydatne dla nas.

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, uzyskujesz dwojaką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości, oraz wspierasz specjalny program którego celem jest Bekantan czyli Nosacz Sundajski. Część zysków ze sprzedaży energy drinków BEKANTAN jest przeznaczana na potrzeby programu ratowania Bekantana (Nosacza Sundajskiego). Program ten został przygotowany przez Danau Girang Field Center. Jest to naukowa placówka znajdująca się w Malezyjskiej dżungli. Misją naszej firmy jest ocalenie Nosacza Sundajskiego.

bekantanblog.com

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Przewiń do góry