„Bez względu na przeciwności, przetrwanie to mentalność, sposób myślenia. Przetrwanie to także soczewka, sposób postrzegania otaczającego nas świata”. Ben Sherwood.

Podobnie jak naturalne burze, burze finansowe mogą uderzyć, gdy najmniej się tego spodziewasz. Są normalną częścią życia, której nikt nie może zatrzymać ani uniknąć. Burze te przybierają różne formy, takie jak recesja, inflacja, ograniczanie wydatków i wiele innych. Ostatnio wiele gospodarek ucierpiało z powodu globalnej pandemii, której nikt nie przewidział. Pandemia COVID-19 spowodowała wiele wstrząsów w finansach ludzi i zagroziła ich bezpieczeństwu finansowemu. Wraz ze zmianami w światowej ekonomii i polityką przyjętą w różnych krajach, wielu nadal doświadcza dużej niepewności w swoich finansach. Trzeba zdobyć jak najwięcej wiedzy, aby pomóc im przetrwać burze finansowe.

Aby zwiększyć swoje szanse na przetrwanie trudności finansowych, musisz zbudować odporność. Podobnie jak palma, możesz ugiąć się pod naporem wiatru, ale nie możesz się złamać. Jasne, w następstwie tego może dojść do znacznego zniszczenia twoich rezerw finansowych, ale jeśli twoje fundamenty są mocne, nic cię nie zniszczy.

Przetrwanie każdej burzy będzie wymagało dostosowania się do sytuacji, w której się znajdujesz. Osoby i korporacje, które przetrwają kryzysy gospodarcze, opanowują umiejętność adaptacji.

Pizzeria z siedzibą w Chicago, która zwykle sprzedaje klientom jedzenie na miejscu, nie mogła już sprzedawać wystarczającej ilości pizzy z powodu blokady. Kluczowe dla ich przetrwania stało się wymyślenie siebie na nowo. Dostrzegli potrzebę i zmienili swoją działalność, wykorzystując swoje zasoby, aby stworzyć bardzo potrzebny produkt podczas pandemii: osłony twarzy dla personelu medycznego pierwszej linii. Zatrzymali pracowników i wykorzystali swoje piece do pizzy do produkcji i kształtowania osłon twarzy – 5000 sztuk tygodniowo. Firma nie tylko przetrwała, ale działała na tym samym poziomie, co wcześniej, zapewniając jednocześnie krytyczną usługę.

Klucze do przetrwania finansowych burz.

Aby wyjść ze złego kryzysu finansowego, przygotuj się na niego odpowiednio. Gdy służby meteorologiczne otrzymują informacje o zbliżającej się burzy, przekazują informacje odpowiednim władzom, aby mogły zaplanować, jak sobie z tym poradzić. Władze rozpowszechniają informacje wśród osób wrażliwych, aby szerzyć świadomość i przygotować ich na burzę, zanim nadejdzie. Czasami wzywają do ewakuacji, w zależności od intensywności burzy.

Kiedy zbliża się kryzys finansowy, zbierz jak najwięcej informacji, aby móc podejmować decyzje, które sprzyjają przetrwaniu. Może to oznaczać poszukiwanie osób z doświadczeniem, które pokierują Cię w zakresie obsługi Twoich finansów.

Przetrwanie wymaga przygotowania psychicznego. Nastawienie na przetrwanie przyznaje, że nadchodzi burza i szuka bezpiecznego miejsca. Ocaleni widzą niesprzyjające warunki, które mogą ich pogrzebać i postanowić przebić się przez nie. Zwycięstwo w każdym kryzysie zaczyna się od umysłu. Jeśli szybko akceptujesz zagładę, wystawiasz się na to, że jest to możliwe. Trenuj swój umysł, aby wiedzieć, że burze są nieuniknione. To, czego potrzebujesz, to wymyślić wyjście z nich, abyś mógł przez nie przejść.

Opracowanie planu finansowego na najbliższą przyszłość może pomóc Ci poruszać się po mętnych wodach podczas Twojej finansowej podróży. Wiedza o tym, jak rozwijać i zarządzać swoimi finansami, może uchronić Cię przed uderzeniem trudnych sezonów. Planowanie finansowe pomaga śledzić pieniądze przez lata. Polega na śledzeniu Twoich dochodów i wydatków, dzięki czemu podejmujesz decyzje, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe.

Dobry plan finansowy obejmuje stworzenie bufora lub funduszu awaryjnego, czyli kwoty, którą odkładasz za nadgodziny tylko na czarną godzinę. Jeśli stracisz pracę, potrzebujesz zabezpieczenia, które utrzyma cię tak długo, jak szaleje burza. W przypadku recesji lub wypadku, Twój bufor zadba o wszystkie Twoje podstawowe potrzeby przez całą niepewność tego okresu. Zapłaci rachunki i wyżywi rodzinę w okresie trudności finansowych.

Innym kluczem do przetrwania złych sezonów finansowych jest inwestowanie pieniędzy. Wiele osób nie chce inwestować, ponieważ obawia się ryzyka, które się z tym wiąże. Wyzwanie pojawia się tylko dla nielicznych, którzy są zbyt niecierpliwi, aby dokładnie zbadać możliwości inwestycyjne. Ludzie zostają wciągnięci w plany szybkiego wzbogacenia się, które okradają ich z ciężko zarobionych pieniędzy, i nie ufają wszystkim przyszłym możliwościom inwestowania. Kiedy dokładnie badasz swoje potencjalne inwestycje, minimalizujesz ryzyko i maksymalizujesz swoje szanse na przeżycie przyszłego kryzysu. Dobre inwestycje zawsze przydadzą się w trudnych czasach. Niektóre z nich generują pasywny dochód, który może ci pomóc, gdy nieoczekiwane zdarzenia odetną twoje inne źródła.

Unikanie złych nawyków finansowych ochroni Cię również przed burzami finansowymi. Gdy znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej lub jesteś w drodze do nieuniknionego trudnego sezonu, ważne jest, aby ostrożniej podchodzić do swoich wzorców wydatków. Unikaj robienia niepotrzebnych zakupów lub wydawania pieniędzy na rzeczy, bez których możesz się obejść. Ważne jest również, aby nie popadać w niepotrzebne długi. Kiedy nauczysz się zadowalać swoim stylem życia, nie będziesz odczuwał potrzeby pożyczania pieniędzy, aby wesprzeć powierzchowny styl życia. Nie można przecenić, dlaczego ważne jest, aby żyć w granicach swoich możliwości. Jest wiele rzeczy, bez których możesz się obejść, co pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na burzliwe dni.

Bez względu na to, co je sprowadza, kryzysy finansowe mogą być stresujące, przynosząc burzliwe czasy. Wymagają dodatkowego skupienia i dbałości o szczegóły. Jeśli chcesz przetrwać kryzys finansowy, bądź proaktywny w kwestii tego, jak radzisz sobie ze swoimi finansami, zanim nadejdzie burza. Śledź swoje wydatki. Zmniejsz swój dług. Zainwestuj więcej. Wyjdziesz z burzy silniejszy, niż możesz sobie wyobrazić.

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top