Nic nie jest w stanie ograniczyć nas i naszych działań tak bardzo jak my sami. Jesteśmy przepełnieni wspomnieniami z przeszłych niepowodzeń, lękami i fobiami. Zapamiętaliśmy wiele drobnych potknięć które w naszej wyobraźni urosły do monstrualnych rozmiarów. Niemal katastroficznych. W naszą podświadomość zapisało się sporo tzw. „prawd życiowych” czyli zdań które funkcjonowały w naszym otoczeniu i wpływają cały czas na nasze decyzje. Nasze życie jest odbiciem tych przekonań. Jeśli zapamiętałeś że „Bogaty = nieuczciwy”, „Pieniądze szczęścia nie dają”, to nie dziw się, że czujesz opór przed zabieganiem o bogactwo. Chciałbyś mieć pieniądze i wszelkie dobra o których marzysz, a jednocześnie wydaje ci się to takie „niegodne”, „przyziemne”, „niskie”.

Szlachetnie jest działać „dla dobra innych”, być idealistą, bardziej „być” niż „mieć”. A co jeśli czujesz, że chciałbyś mieć piękniejsze i bogatsze życie? Czy przez to okażesz się egoistą? Samolubem? Materialistą?

Sławetne zdanie które często powtarzali nam rodzice „Co ludzie powiedzą”. Co miało na celu? Zwrócenie uwagi na prosty fakt, że nie żyjemy w próżni, na bezludnej wyspie i że czasem warto pomyśleć o tym jak inni odbierają nasze działania. Że nie wszystko jest takie jak nam się wydaje. A co to powiedzenie najczęściej robi? Dosłownie odbiera nam ochotę na zmiany. Niweczy pewność, że możemy coś zrobić i że możemy być tak niezwykli jak tylko pragniemy. Strach przed byciem ocenianym jest bardziej powszechny niż sądzimy. Chcielibyśmy żyć barwnie, niezwykle, ciekawie. Mamy wizje wielkich rzeczy, niespotykanych dokonań. Czujemy, że gdybyśmy się odważyli na zmiany, to nasze życie stałoby się pełniejsze.

Jesteśmy odważni i wielcy do czasu gdy trzeba podjąć decyzję i zacząć realizować swoje marzenia. I nagle wtedy dowiadujemy się od siebie jakie przeszkody stoją nam na drodze. Niepewna przyszłość we własnej firmie czy praca dla kogoś na etacie? Podróż dookoła świata czy tydzień wakacji w Darłówku? Malowanie obrazów i sprzedawanie ich czy codzienne obowiązki domowe i mycie okien na święta?

Myślimy, że to nie dla nas. Ludzie nas wyśmieją. Że jeszcze nie teraz. Że jutro. Od poniedziałku. Od nowego roku. Jak przejdę na emeryturę.
A co jeśli nie zdążysz?
Co jeśli ludzi nie interesuje co robisz, bo każdy zajęty jest swoim życiem?
Co jeśli zapomnisz o czym marzyłeś i nigdy nic nie zmienisz?

 

 

 

#9 Bekantan - Przygotuj się na zmierzenie się ze swoimi uczuciami i pokonanie ich.
#9 Bekantan – Przygotuj się na zmierzenie się ze swoimi uczuciami i pokonanie ich.

Życie bez ograniczeń wymaga od ciebie zmierzenia się z najgorszymi lękami. Wszyscy mamy różne obawy, a niektóre są po prostu głupie. Kiedy stawiasz im czoła, odkrywasz, że w ogóle nie powinieneś był pozwolić, aby się do nich przywiązywać. Nie czekaj na katastrofalne wydarzenie, takie jak wypadek lub utrata ukochanej osoby, które obudzą Cię ze snu i uświadomią, że musisz cieszyć się życiem.

W Internecie jest wiele filmików w których starsi ludzie pytani o to czego żałują, zazwyczaj mówią, że żałują straconych marzeń, niewykorzystanych szans. Powtarzają do znudzenia, że gdyby mieli dzisiaj drugą szansę, nie przejmowaliby się tak bardzo tym co wypada, lub nie wypada. Żyliby pełniej i odważniej. Dlatego tak wielu ludzi szuka dziś cudownego sposobu na piękne życie. Magicznego zaklęcia na odwagę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie ma w tym żadnej magii, ani cudów. Od nas zależy na ile poważnie zmierzymy się z naszymi ograniczeniami. Jakiej pracy nad sobą się podejmiemy. Kiedy wreszcie zaczniemy coś zmieniać w naszym podejściu do życia. Człowiek odważny to nie ten co niczego się nie boi, tylko ten, który mimo obaw i strachu podejmuje działanie.

Zaczyna się kolejny dzień – realizuj swoje życiowe cele i marzenia, tak jak my realizujemy nasze. Naszym marzeniem i celem jest ocalenie pewnego niezwykłego gatunku – bekantana – małpy żyjącej na Borneo. Misja ratowania Nosacza Sundajskiego – czyli bekantana opracowana została przez naukową placówkę DanauGirang Field Center znajdującą się w środku dżungli w Malezji. Potrzebne na ten program fundusze pochodzą m.in. z sprzedaży napoju BEKANTAN Energy Drink. Część zysków ze sprzedaży Energy drinków BEKANTAN przeznaczane jest na specjalny program ratowania bekantana czyli Nosacza Sundajskiego. Kupując ten napój nie tylko wspierasz szlachetny cel ratowania bekantana, ale również zyskujesz znakomity zdrowy produkt dedykowany sportowcom i ludziom aktywnym. Prawdziwy zastrzyk energii w okresach wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego.

Wierzymy w siłę społeczności i taką budujemy wokół naszego przedsięwzięcia – ratowania bekantanów.

 

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top