Kiedy na świat przychodzi dziecko jest doskonałe i wie o tym. Uśmiecha się w odpowiedzi na uśmiech, patrzy prosto w oczy bez oceniania drugiej osoby i bez skrępowania. Nie wstydzi się siebie i tego co robi. Jeśli ma wspierających i mądrych rodziców jeszcze długo pozostaje w stanie wiary w siebie i wiary w to że życie to coś dla niego. A świat jest dla niego ciekawym i przyjaznym miejscem. I dopóki nosi w sobie takie przekonania jest w stanie marzyć i osiągać wiele. Nie zastanawia się jak zrobić babkę z piasku i czy odpowiednio to robi. Po prostu to robi. Działa. Gdy dostaje kredki – rysuje. Nie zastanawia się czy ma odpowiedni talent i umiejętności. Nie czeka aż zdobędzie dyplom dający mu prawo do rysowania. Idzie dumny do bliskich by się pochwalić i oczekuje zachwytu dla swojego dzieła.

Dlaczego więc z czasem gubimy tą pewność że jesteśmy właściwą osobą na właściwym miejscu? Że jeśli coś robimy najlepiej jak potrafimy, to nie tylko możemy, ale nawet powinniśmy być z tego dumni. I dlaczego tak często sami sabotujemy swoje marzenia mówiąc do siebie lub myśląc te wszystkie negatywne rzeczy. Nikt nie jest w stanie ci tak dokopać jak ty sam sobie robisz. Chcesz coś zmienić w swoim życiu, ale twój umysł mówi: „Na pewno ci się nie uda”. Pragniesz spełnić jakieś marzenie, a wewnętrzny krytyk komentuje: „Z czym do ludzi? Wstydziłbyś się”. Robisz coś dobrego i wstydzisz się gdy ktoś cię chwali. Gdy czytasz ogłoszenie o pracy twoich marzeń, nie wysyłasz CV bo myślisz, że to nie dla ciebie. Nie czujesz się odpowiedni i wystarczająco kompetentny. Jesteś przekonany, że nie masz nic wartościowego do zaoferowania. Dzięki temu jesteś w stanie skutecznie zniszczyć swoje marzenia, zatrzymać w miejscu wszystko to co mogłoby się pozytywnego zdarzyć.

Zrób wszystko co możesz aby uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Oceniaj siebie realnie, ale z dużą dozą sympatii, życzliwości i miłości. Uwolnij się od zwątpienia i przekonania, że ​​jesteś nieodpowiedni lub że nie masz nic do zaoferowania. Mów do siebie i o sobie pozytywnie. Uwierz w swoje możliwości. Ucisz wszelkie procesy myślowe lub głosy (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne), które powodują sprzeczność. Twój umysł może być najgłośniejszym krytykiem, jeśli nie uwolnisz go z więzienia negatywności. Jeśli nie zamkniesz negatywnych myśli, będą cię obciążać jak balast. Możesz uwolnić swój umysł, będąc pozytywnym. Dostrzegaj możliwości tam gdzie inni widzą przeszkody i trudności.Czytaj pozytywne lub motywujące teksty. Słuchaj podcastów, które mogą zwiększyć Twoją pewność siebie i swoje umiejętności. Jeśli otworzysz się na nowe, to przyjdą do ciebie książki które tobą wstrząsną, ludzie którzy ci pomogą, zdarzenia które doprowadzą cię tam gdzie marzyłeś. A czasem nawet zdarzą się rzeczy o których nie śniłeś, ale które będą dla ciebie najlepszą alternatywą.

Jeśli jeszcze nie wiesz czy to co czytasz teraz ci pasuje, to odpowiedz sobie na kilka pytań.

Pewnie znasz jakichś ludzi którzy ciągle są niezadowoleni, marudzą, narzekają lub krytykują wszystko w sobie. Nie wierzą w swoje możliwości i nawet nie starają się nic z tym zrobić. To twoje lustro. Naprawdę chcesz być takim człowiekiem? Mieć tak beznadziejne życie? Licytować się w negatywiźmie? W tym kto jest bardziej beznadziejny i ma gorsze życie?

 

 

#8 Bekantan - Uwierz w siebie i swoje marzenie.
#8 Bekantan – Uwierz w siebie i swoje marzenie.

Jeśli czytasz ten tekst, to wierzę, że pragniesz coś zmienić w swoim życiu. Chcesz stawać się takim człowiekiem jak ci których podziwiasz. Szukasz, więc z pewnością znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Zacznij od najważniejszego: uwierz, że jeśli tu jesteś, w tym miejscu – to jesteś ważny i masz wiele do zaoferowania światu. A jeśli masz marzenie to pomyśl jaki najmniejszy krok w jego kierunku możesz uczynić.

A potem go zrób.

A potem zrób następny.

I jeszcze jeden…

Na pewno gdzieś dojdziesz, a przynajmniej ruszysz z miejsca.

Powodzenia!

Mamy nadzieję, że to co Ci dajemy pomoże Ci ruszyć z miejsca. Doda odwagi i motywacji do zmian. Możesz też zmieniać życie innych, wpływać pozytywnie na świat. Oferujemy Ci możliwość zakupienia dla siebie i swoich bliskich napoju energetycznego – gazowanego, z dużą zawartością kofeiny. BEKANTAN Energy Drink to napój stworzony z myślą o osobach aktywnych i sportowcach. BEKANTAN Energy Drink jest również znakomity dla wszystkich tych, którzy szukają zastrzyku energii w okresach wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego. Jest przy tym wegański. Nie zawiera syntetycznych witamin ani barwników.

Część zysków ze sprzedaży energy drinków BEKANTAN przeznaczane jest na specjalny program ratowania Nosacza Sundajskiego – bekantana. Program ten został przygotowany przez naukową placówkę DanauGirang Field Center znajdującą się w środku dżungli.
Pomagając bekantanowi pomagasz sobie zachować zdrowie i sprawność.

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top