Niedawno tańczyłem z moim trzyletnim siostrzeńcem, kiedy nagle do pokoju wpadł jego ojciec. Odruchowo zatrzymałem taniec, usiadłem i wyglądałem dostojnie, ale tak nie było w przypadku małego siostrzeńca. Kontynuował, jakby absolutnie nic się nie stało. Rozmyślając nad tą sytuacją, doszedłem do jednego: dorastanie odebrało mi wolność bez granic. W jego wieku też bym się dalej bawił, nikt nie mógł mnie wtedy powstrzymać od robienia mojej ulubionej rozrywki.

Mój bogaty przyjaciel wspomina incydent, który skłonił go do podjęcia działalności gospodarczej: „Pewnego dnia kupowałem buty, ostrożnie starając się wybrać odpowiednią parę do wielu strojów, ponieważ miała to być para uniwersalna. Pewna bardzo elegancka kobieta weszła do tego samego sklepu, a ja patrzyłem, jak robi zakupy. Przymierzała około pięciu par różnych kolorów i stylów, a ponieważ wszystkie lubiła, od razu za nie zapłaciła i wyszła. Tego dnia zdecydowałem, że kończę żyć ograniczonym życiem. Wróciłem do domu, otworzyłem dziennik pomysłów, wybrałem ten, który uważałem za najlepszy i zacząłem realizować swój plan rozpoczęcia działalności, a reszta to już historia ”

Naomi była analfabetką do dwudziestego ósmego roku życia i oto, co ma do powiedzenia: „Wystarczyło, że nienawidziłam uczucia, które miałam, kiedy pewnego dnia mój sześcioletni syn poprosił mnie o pomoc w odrabianiu lekcji. Zawsze unikałem tego, ponieważ nie chciałem, żeby uważał mnie za głupka. Ponieważ tego szczególnego dnia był bardzo uparty, w końcu musiałam mu powiedzieć, że nie mogę czytać ani pisać, na co odpowiedział: „Ale to jest łatwa rzecz. W sam raz dla pierwszej klasy”. Płakałam, gdy byłam sama. Ale po tym, jak emocje zmalały, postanowiłam, że nie będę ograniczała edukacji mojego syna i mojego wpływu na niego. Już w następnym tygodniu zapisałam się do szkoły czytania i pisania dla dorosłych i zaczęłam uczyć się czytać i pisać ”.

Pewnego smutnego dnia Agnes wróciła do domu i przypomniała sobie, że jej marzeniem z dzieciństwa było zostać lekarzem, a nie pielęgniarką, którą się stała. Pacjent wymagający operacji zmarł w czasie jej dyżuru, ponieważ nie było w pobliżu lekarza. Wciąż przypominała sobie, jak pacjent wołał do nich, prosząc o pomoc, ale nikt nie był do tego uprawniony. Agnes była niezwykłą pielęgniarką, która często z zazdrością patrzyła, jak lekarze przeprowadzają operacje, ale powstrzymała się od prób pomocy tego dnia, ponieważ bała się, co się z nią stanie, jeśli coś pójdzie nie tak. Jak miała zmierzyć się z władzami szpitala? Będąc świadkiem śmierci tego pacjenta, obiecała sobie, że wystarczy ograniczania się do opatrywania ran i innych obowiązków pielęgniarki. Oznaczało to więcej lat nauki, aby w końcu zostać lekarzem, ale i tak to zrobiła.

 

#7 Bekantan - Życie bez ograniczeń
#7 Bekantan – Życie bez ograniczeń

Twoje życie nie trwa wiecznie i nikt z nas nie wiem, ile z niego jeszcze zostało, więc nie ma powodu, aby żyć w ograniczeniach. Czy wszystkie pielęgniarki powinny starać się zostać lekarzami, tak jak Agnes? Nie. Jednak wszyscy, którzy mają w sercu chęć, by żyć pełniej, powinni zdecydowanie zacząć to robić. Jeśli wiesz, że może robić więcej, to teraz jest czas, aby bardziej się postarać. Uwolnij kajdany, które powstrzymują cię przed robieniem rzeczy, których pragniesz dzisiaj.

Życie bez ograniczeń wymaga od ciebie zmierzenia się z najgorszymi lękami. Wszyscy mamy różne obawy, a niektóre są po prostu głupie. Kiedy stawiasz im czoła, odkrywasz, że w ogóle nie powinieneś był pozwolić, aby cię ograniczały. Nie czekaj na katastrofalne wydarzenie, takie jak wypadek lub utrata ukochanej osoby, które obudzą cię ze snu i uświadomią sobie, że musisz zacząć cieszyć się życiem.

Z drugiej strony potrzeba uświadomienia sobie, które granice warto usunąć ze swojej ścieżki. Jazda motocyklem bez kasku lub jazda bez zapięcia pasów nie byłaby takim dobrym pomysłem. Życie bez ograniczeń nie oznacza, że ​​musisz stać się całkowicie nierozsądny, nie podejmując żadnych środków ostrożności w obliczu niebezpieczeństwa. Musisz nauczyć się kategoryzować ograniczenia, które zabierają ci czystą wolność, od ograniczeń, które mają cię chronić.

Świetnym pomysłem jest co jakiś czas ocena swoich wyników w różnych sektorach życia i zadawanie sobie pytania, czy jakiekolwiek ograniczenia utrudniają postęp. Deklarowanie swojej wolności od nich to kolejny sposób na obejście tego problemu, ale nic nie przebije podjęcia rzeczywistych działań pomimo twoich obaw. Większość ludzi boi się publicznego przemawiania, ale nic nie znosi tego ograniczenia, tak jak decyzja o zrobieniu tego. Z drżącymi rękami, suchością w gardle lub prawdziwymi nudnościami wystarczy zacząć mówić i obserwować, jak to uczucie szybko mija. Mistrza w tobie należy słuchać, nie obawiać się ograniczającej tremy. Bez względu na wyzwanie lub konkretny strach, ulecz go już dziś, podejmując działania.

Życie bez ograniczeń to również dzielenie się dobrem z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Pomoc słabszym może przybierać różne formy. Pragniemy przedstawić Ci BEKANTAN Energy Drink – napój który zmienia wiele. Kupując go otrzymujesz znakomity energetyk, napój gazowany dedykowany sportowcom i ludziom aktywnym. Co najważniejsze BEKANTAN to napój WEGAŃSKI, bez syntetycznych witamin, barwników i cukru. Jest słodzony stewią. Jednak to co w nim najważniejsze, najlepsze to fakt, że część zysków ze sprzedaży Energy drinków BEKANTAN przeznaczane jest na specjalny program ratowania bekantana czyli Nosacza Sundajskiego. Został on przygotowany przez naukową placówkę DanauGirang Field Center mieszczącą się w środku dżungli w Malezji. Dzięki temy możesz zatroszczyć się o własne potrzeby, zdrowie a jednocześnie pomagać zachować przyrodę dla przyszłych pokoleń. Krótko mówiąc – dzielisz się dobrem.

 

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top