Jak często słyszysz gdy ktoś mówi o sobie „Nic mi się nie udaje” „Jestem pechowcem” „Za późno na zmiany w moim życiu”? Bardzo często ludzie mówią w ten sposób o sobie nie wiedząc że sami sobie odbierają moc sprawczą w swoim życiu. Przesuwają odpowiedzialność na zewnątrz. Winią życie, los, innych ludzi, rodziców, okoliczności, zdarzenia, przypadek…. Można by napisać niejedną książkę na temat takich usprawiedliwień. Wszystko sprzysięgło się przeciwko takiemu „narzekaczowi” i nic nie da się zrobić. Najgorzej jest jeśli do tego dołożymy sobie dodatkowo, mówiąc do swego odbicia w lustrze: „Jestem głupi” „Jestem nieudacznikiem” „Nie dam rady”. Najgorszy wróg nie potrafi tak dołożyć jak zrobimy to sami.

Mówiąc w ten sposób tylko potwierdzamy dla swojej podświadomości i dla swojego umysłu wszystkie negatywne informacje. I w ten sposób sami bardzo skutecznie podcinamy sobie skrzydła. Twój umysł może być Twoim najgorszym krytykiem, jeśli pozwolisz na negatywne mówienie o sobie. Jeśli ciągle myślisz i mówisz, że nie jesteś wystarczająco dobry, aby posiadać to, czego chcesz, i wmawiasz sobie, że nie jesteś wart tego, czego pragniesz, przyciągasz wyłącznie negatywne emocje. To jak samospełniająca się przepowiednia. Jeśli wciąż myślimy o sobie i swoim życiu źle, mówimy do siebie i o sobie tak negatywne rzeczy, to podświadomie poszukujemy potwierdzenia swoich słów i odczuć. Dostrzegamy tylko to co złe i w naszych oczach każde potknięcie urasta do rangi klęski i końca świata. A gdzie w tym miejsce na radość, wdzięczność za ludzi którzy nas otaczają i za wszystkie pozytywne zdarzenia? Gdyby nawet stanął nam na drodze szczerozłoty skarb, narzekalibyśmy że jest zbyt ciężki, lub martwili byśmy się, że nam go ukradną.

Na szczęście jeśli naprawdę chcemy zmian to możemy je zainicjować. Tak jak własne ukochane dziecko mobilizujemy do działania mówiąc mu jakie jest zdolne i mądre. Jak pięknie potrafi rysować, biegać, śpiewać. Widzimy wtedy jak rozkwita w naszych oczach i odważnie stawia się do życia. Podejmuje się nowych wyzwań, nie bojąc się przeszkód i nie obawiając porażki. Podobnie potraktujmy siebie. Mówmy do siebie i o sobie słowa które chcielibyśmy usłyszeć od najważniejszych dla siebie osób.

Nigdy więcej nie mów o sobie „Nie dam rady”.

Nie powtarzaj „Na pewno mi się nie uda”.

Zapomnij słów „Nie zasługuję na to…”.

A przede wszystkim „ Taki jestem i już się nie zmienię. Za późno na zmiany w moim życiu”.

Zamiast tego codziennie afirmuj siebie, przypominając sobie, że zasługujesz na osiągnięcie wszystkiego, na co masz ochotę. Zmień swój wewnętrzny głos z niemożliwości na możliwość.

#5 Bekantan - Aby żyć w dostatku, musisz zmienić swój własny sposób mówienia.
#5 Bekantan – Aby żyć w dostatku, musisz zmienić swój własny sposób mówienia.

Zrób sobie takie proste ćwiczenie. Zaobserwuj co mówisz do siebie, kiedy i w jaki sposób. Zapisz na kartce a następnie znajdź zamienniki – zdania które chciałbyś usłyszeć. Takie po których rosną ci skrzydła. Skreśl negatywne afirmacje i powtarzaj sobie jak najczęściej te pozytywne.

I pamiętaj że skoro żyjesz to jeszcze możesz coś zmienić w swoim życiu. A przede wszystkim możesz zmienić to co myślisz i mówisz do siebie.

Możesz również zrobić coś dla siebie i świata. Zadbać o swoje zdrowie a jednocześnie ocalić zagrożony gatunek. Oferujemy Ci możliwość zakupienia dla siebie i swoich bliskich napoju energetycznego – gazowanego, z dużą zawartością kofeiny. BEKANTAN Energy Drink to napój stworzony z myślą o osobach aktywnych i sportowcach. BEKANTAN Energy Drink jest również znakomity dla wszystkich tych, którzy szukają zastrzyku energii w okresach wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego. Jest przy tym wegański. Nie zawiera syntetycznych witamin ani barwników. Nie zawiera również cukru, który zastąpiony został stewią.
A czemu wspominamy o ratowaniu zagrożonego gatunku?
Otóż część zysków ze sprzedaży BEKANTAN Energy Drinku jest przeznaczana na specjalny program ratowania Nosacza Sundajskiego – czyli bekantana. Jest to małpa znana jako bohater wielu zabawnych memów, fotografii i satyrycznych filmów. Bekantan występuje zazwyczaj jako uosobienie sympatycznego acz prostego osobnika. Musimy jednak pamiętać, że przetrwanie prawdziwego bekantana jest zagrożone i zależy od nas. Dlatego dzielmy się dobrem i pomagajmy. Zwłaszcza jeśli możemy to robić przy okazji zaspokajania własnych potrzeb – robienia zwykłych zakupów.

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top