Pewnie znasz w swoim otoczeniu ludzi wiecznie niezadowolonych. Takich którzy zawsze znajdą powód do narzekań. Jeśli świeci słońce – narzekają na gorąco, jeśli pada deszcz – frustruje ich że jest mokro. Nawet jeśli wygrają coś od życia to okazuje się, że ktoś otrzymał więcej, lub coś lepszego. Czasem pewnie próbowałeś uzmysłowić im, że nie jest tak źle. Nie warto. Nie wygrasz w tę grę. Jeśli ktoś będzie chciał być niezadowolony to zawsze znajdzie powód. I jakoś tak zawsze okazuje się, że oni mają najgorzej, a ludzie którzy ich otaczają NIGDY ich nie doceniają i nie okazują wdzięczności.

Warto czasem zrobić takie ćwiczenie i wyobrazić sobie, że nie mamy tego wszystkiego, co wydaje nam się oczywiste i że nie ma przy nas naszych bliskich i współpracowników. Nie mamy wygodnego i ciepłego domu, mebli, samochodu, pełnej lodówki, ubrania… Nie ma przy nas tych wszystkich którzy zazwyczaj są. I nagle okazuje się jak bardzo jesteśmy obdarowani. Jak dobre i obfite życie wiedziemy. Jak bardzo brakuje nam bliskich i znajomych. I wtedy zaczynamy doceniać obecność naszych bliskich.

Gdy jesteś wdzięcznym, doceniasz to co masz. Doceniasz jakim szczęściarzem jesteś. Czujesz się bogaty ponad miarę, bo przecież nikt nie zagwarantował, że należy Ci się to wszystko co masz.

 

 

#21 Bekantan - Okaż wdzięczność i spraw, by ludzie którzy Cię otaczają czuli się doceniani.
#21 Bekantan – Okaż wdzięczność i spraw, by ludzie którzy Cię otaczają czuli się doceniani.

Nikt też nie żyje po to aby Tobie było lepiej, aby służyć twojej wygodzie czy zadowoleniu. Dlatego ciesz się obecnością bliskich ludzi dopóki są. Doceniaj to co robią, kim są. Jakimi ludźmi są. Kiedy coś robisz dla innych nie oczekuj wdzięczności. Dawaj bezinteresownie. Będzie ci jeszcze bardziej miło gdy ktoś sam z własnej nieprzymuszonej woli ci podziękuje lub w inny sposób doceni to co robisz. Dawanie daje więcej dobrego osobie dającej niż przyjmującej. Okazując wdzięczność sprawiasz, że ludzie wręcz rozkwitają i mają ochotę jeszcze bardziej dzielić się dobrem.

Otrzymujesz to co dajesz. Jeśli więc dajesz dobro, życzliwość, zrozumienie to w taki, czy inny sposób to do Ciebie wróci. Niekoniecznie od osoby której to ofiarowałeś. Życie Ci się odwdzięczy. Czy to znaczy że warto być wyrachowanym i przeliczać co nam się opłaca, a co nie? Otóż tak to nie działa. Bezinteresowna życzliwość, dobroć, uruchamia mechanizmy których nie zawsze rozumiemy. Sprawia, że dobro wraca do nas ze strony z której nigdy byśmy się nie spodziewali. Jeśli jesteś wdzięczny ludziom wokół Ciebie za wszystko co od nich otrzymujesz, wysyłasz do nich sygnał, że doceniasz to co robią. Taka postawa ubogaca ich i Ciebie.

Jeśli chcesz coś zmienić – zmień się sam.

Życie w dostatku charakteryzuje się wdzięcznością. Kiedy okazujemy wdzięczność ludziom wokół nas, sprawiamy, że czują się docenieni. Obfite życie, zwłaszcza oparte na dobrym nastawieniu, pomaga docenić nawet najmniejsze gesty i wysiłki, ponieważ rozumiemy, jak wiele osób stara się, aby dbać nie tylko o siebie ale dbać również o innych.

Zapraszamy Cię do skorzystania z przekazywanej wiedzy i do dzielenia się dobrem. Wychodzimy z założenia, że można zmieniać otaczający nas Świat na lepszy i że te zmiany nie muszą być od razu rewolucyjne. Zamiast narzekać warto szukać rozwiązań korzystnych dla wszystkich. Takim właśnie rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty zakupu napoju BEKANTAN Energy Drink. Jest to napój gazowany dedykowany sportowcom i ludziom aktywnym. Polecany również tym którzy szukają zastrzyku energii w okresach wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego. BEKANTAN Energy Drink jest zdrową alternatywą dla osób ceniących własne zdrowie.

Jest również znakomitym produktem dla tych którym na sercu leży ratowanie ginących gatunków. Część zysków ze sprzedaży Energy drinków BEKANTAN przeznaczane jest na specjalny program ratowania bekantana czyli Nosacza Sundajskiego. Został on przygotowany przez naukową placówkę DanauGirang Field Center mieszczącą się w środku dżungli w Malezji. Troszcząc się o własne potrzeby, dzielisz się dobrem

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top