Co to znaczy manifestować bogactwo naszego życia zawodowego i jak możemy mieć w nim więcej? To jest pytanie, na które większość ludzi potrzebuje odpowiedzi i prawdopodobnie jest jasne, dlaczego. Im większe nasze marzenia, tym bardziej musimy odnieść sukces. Im jesteśmy starsi, tym bardziej zwiększają się nasze obowiązki. Im bardziej świat rozwija się technologicznie, a gospodarki wciąż się rozpadają, tym bardziej konkurencyjny staje się przemysł zawodowy. Czy przy tych wszystkich i wielu innych czynnikach możemy mieć dostatek w życiu zawodowym? Jeśli nadal możemy, czego to wymaga?

Dostatek oznacza osiągnięcie poczucia wystarczalności i zadowolenia w pewnych dziedzinach życia, w tym przypadku w życiu zawodowym. W ostatnich latach posiadanie zawodu stało się powszechne. Każdy chce zawodu, za który może otrzymać wynagrodzenie i spędza na tym lata różnych form nauki. Jednak ten szum na temat profesjonalizmu przyniósł ze sobą wyzwania, które pozostawiły wielu zdruzgotanych, a niektórych przygnębionych. Ponieważ większość osób przeszła szkolenie w jednym lub kilku zawodach, znalezienie pracy stało się wyzwaniem. Jeszcze gorzej z powodu ubogiej globalnej gospodarki, wielu profesjonalistów, którzy mają szczęście zostać zatrudnieni, nie zarabia zbyt wiele, ponieważ na te umiejętności nie ma już popytu, a ludzie są zmuszeni zaakceptować każdą nadarzającą się okazję. Jak można mieć dostatek w życiu zawodowym?

 

#20 Bekantan - Dostatek w życiu zawodowym
#20 Bekantan – Dostatek w życiu zawodowym

Oczywiście pokojowe przetrwanie stało się obecnie wyzwaniem. Aby mieć bardziej satysfakcjonujące życie, musimy nauczyć się zmieniać nasze postawy i nauczyć się dostosowywać. Najlepszym sposobem na to jest uczynienie swojego życia lepszym na swój sposób, zamiast czekać, aż wszystko się poprawi, abyś był szczęśliwy. Ten dzień może nigdy nie nadejść. Dlatego lepiej nie oczekiwać wiele od świata i starać się cieszyć tym, gdzie obecnie się znajdujesz. Jeśli w końcu nadejdą lepsze rzeczy, nadal nic nie stracisz. To prowadzi nas do naszego pierwszego punktu dotyczącego manifestowania dostatku w naszym życiu zawodowym.

  1. Stwórz własną rzeczywistość – większość ludzi jest nieszczęśliwa nie dlatego, że nie mają jej wystarczająco dużo, aby je utrzymać. Utknęli w życiu innych i nierealistycznych standardach życia i sukcesu. Niektórzy musieli nawet porzucić pracę, którą byli pasjonatami, aby znaleźć coś, co pomogłoby im spełnić pewne standardy wyznaczone przez otaczających ich ludzi lub sprostać im. Upewnij się, kim naprawdę jesteś, stwórz neutralną przestrzeń niezależną od wpływów innych ludzi i dowiedz się, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy i spełniony. To dodatkowo pomaga ci nauczyć się uwolnić się od presji bycia kimś, kim nie jesteś, a także nauczyć się doceniać to, co masz. Zadaj sobie to pytanie; czy jest coś, co może cię uszczęśliwić bardziej niż twój obecny zawód? Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, wyłącz swój mózg na wszystko inne i skup się na cieszeniu się tym, co masz.
  2. Praktykuj wdzięczność – bądź wdzięczny za swój zawód i możliwości, jakie masz. Kiedy praktykujemy wdzięczność, zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest do świętowania. Skoncentruj się bardziej na tym, co kochasz w swoim zawodzie i co dzięki temu zyskujesz. Doceń swoich kolegów i szansę na rozwój.
  3. Żyj w granicach swoich możliwości – czasami wydaje nam się, że nasza praca nie wystarcza, ponieważ wydajemy więcej, niż nas stać. Dlatego ważne jest, aby zaplanować budżet i się go trzymać. Być może nie otrzymujemy tego, o czym marzymy, ale jeśli nauczymy się dobrze zarządzać tym, co zarabiamy, możemy być zadowoleni i wiele z tym zrobić. Czasami musimy nauczyć się być rozsądni finansowo, zamiast przeskakiwać z pracy do pracy, próbując zarobić więcej pieniędzy. Zwykle zwiększamy nasze wydatki wraz ze wzrostem naszych dochodów. To sprawia, że ​​jesteśmy niezadowoleni i chcemy być lepsi niż to, co mamy.
  4. Zaangażuj się w swój zawód i ciężko pracuj – robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, stawia Cię na lepszej pozycji do rozwoju, ponieważ zdajesz sobie sprawę ze swojego potencjału. Otwiera nowe możliwości i może pomóc Ci zdobyć wystarczającą wiedzę, aby zrobić więcej.
  5. Nie bądź perfekcjonistą – bycie perfekcjonistą może odebrać radość, jaką powinniśmy odczuwać, wykonując zadania i osiągając wielkie rzeczy związane z naszym zawodem. Może to być również czasochłonne, ponieważ poświęcamy więcej czasu niż jest to konieczne do wykonania zadania. Ponadto perfekcjonizm może sprawić, że będziemy mniej pewni siebie, ponieważ możemy uważać, że to, co robimy, nie jest wystarczająco dobre, chyba że osiągnie pewien standard doskonałości ustalony przez nas lub przez innych.
  6. Nie kontroluj zbytnio – próba kontrolowania współpracowników i podwładnych może cię frustrować i odciągać uwagę od obowiązków, gdy starasz się sprawdzić, że wszyscy inni wykonują odpowiednie czynności. O ile konieczne jest sprawdzanie postępów tu i ówdzie, obsesja na punkcie tego, jak chcesz, aby coś zostało zrobione, może utrudniać rozwój, ponieważ osoby, które Ci odpowiadają, mogą nie mieć wystarczającej swobody odkrywania talentów i kreatywności. Nie jesteś również w stanie uczyć się od innych i prawdopodobnie będziesz miał trudności, gdy będziesz musiał pracować jako część zespołu.
  7. Wielkie marzenia – im większe marzenie, tym więcej osiągamy zawodowo. Wielkie marzenia mogą nas podnieść, jeśli towarzyszy im wysiłek niezbędny do ich spełnienia.
  8. Buduj relacje i nadawaj im priorytety – budowanie relacji z ludźmi, od których zależy sukces Twojej firmy lub zawodu, jest wszystkim. Twoje relacje z klientami, udziałowcami i społecznością, w której działasz, determinują Twój zrównoważony rozwój.

Mamy nadzieję, że to co Ci dajemy pomoże Ci ruszyć z miejsca. Doda odwagi i motywacji do zmian. Możesz też zmieniać życie innych, wpływać pozytywnie na świat. Oferujemy Ci możliwość zakupienia dla siebie i swoich bliskich napoju energetycznego – gazowanego, z dużą zawartością kofeiny. BEKANTAN Energy Drink to napój stworzony z myślą o osobach aktywnych i sportowcach. BEKANTAN Energy Drink jest również znakomity dla wszystkich tych, którzy szukają zastrzyku energii w okresach wzmożonego wysiłku psychicznego i fizycznego. Jest przy tym wegański. Nie zawiera syntetycznych witamin ani barwników.

Część zysków ze sprzedaży energy drinków BEKANTAN przeznaczane jest na specjalny program ratowania Nosacza Sundajskiego – bekantana. Program ten został przygotowany przez naukową placówkę DanauGirang Field Center znajdującą się w środku dżungli.
Pomagając bekantanowi pomagasz sobie zachować zdrowie i sprawność.

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top