Jeśli lubisz czytać biografie naprawdę wielkich ludzi, to z pewnością zauważyłeś pewien wspólny czynnik który ich wszystkich łączy. Czynnik który pozwala im znosić wszelkie przeszkody jaki stawiało przed nimi życie. Dzięki niemu również to co robili, wybijało ich ponad przeciętność. Coś co sprawiało, że rzemieślnik stawał się artystą, a odtwórca – prawdziwym twórcą.

Czynnikiem tym jest pasja.

Można przeżyć życie robiąc coś z musu i przeciętnie. Można jednak odnaleźć coś co sprawia, że zapominamy o czasie spędzonym przy pracy. Coś, co sprawia, że nie potrafimy przestać myśleć o tym co mamy do zrobienia. I zabieramy się do naszego zadania nie licząc nawet na nagrody i uznanie.

Dlaczego czasem patrząc na czyjeś dzieło doceniamy fachowość i rzetelność, ale nie czujemy takiego zachwytu jak patrząc na rzecz zrobioną z pasją. Co to właściwie jest pasja? Czy to to samo co hobby? Przecież bardzo często słyszymy zamiennie używane sformułowania pasja=hobby.

Według Wikipedii pasja jest synonimem hobby „Hobby (pasja, konik) – zamiłowanie do czegoś, czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie albo też nawet z zarobkiem. Głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby”.

 

 

 

#19 Bekantan - Życie w pełni wymaga pasji w tym, co robisz.
#19 Bekantan – Życie w pełni wymaga pasji w tym, co robisz.

Dlaczego wobec tego gdy myślimy o pasji to czujemy siłę i moc tego pojęcia? Przecież pasja to wielkie zamiłowanie do czegoś ale też również wielki gniew, wręcz wściekłość tzw.”szewska pasja”. Człowiek ogarnięty pasją jest w stanie poświęcić każdą wolną chwilę i wszystkie siły dla tego co stanowi centrum jego zainteresowań. Możemy wymyślić sobie spokojne i miłe hobby, albo zajęcie która ma nam zapewnić utrzymanie. Możemy nawet dzięki temu, wkładając w działania dużo pracy osiągnąć jakiś sukces. Jeśli jednak chcemy wieść spełnione życie, wznieść się na wyżyny swoich talentów i możliwości, to poszukajmy tego co zmieni nasze życie w święto. Dzięki pasji praca którą wykonujemy przyniesie nam całą gamę emocji. I radość,  nie zawsze będzie tą dominującą, jednak pasja sprawi że nasze życie nie będzie nijakie. Będzie „jakieś” – właśnie pełne pasji.

Bo pasja nie jest celem samym w sobie. To raczej droga po której podążamy. Kiedy robisz coś co cię pasjonuje, nie czujesz przymusu zarabiania pieniędzy, czy osiągnięcia sukcesu. Samo działanie daje ci radość. Pasja popycha Cię i nie pozwala robić czegoś na „pół gwizdka”, nawet jeśli nie oczekujesz zapłaty za to co zrobiłeś. Nie czujesz zmęczenia i trudno Ci przestać. Pasja jest jak najlepszy motywator i powerbank. Daje Ci tyle energii ile potrzebujesz.

Skąd jednak wziąć pasję? Można ją znaleźć w codziennych działaniach, lub w czymś niezwykłym. Musi to jednak być zajęcie które najpełniej rezonuje z nami, budzi w nas bardzo duże doznania. Coś za czym tęsknimy.

Czy musisz zarabiać na swojej pasji? Nie! Co prawda popularne powiedzenie mówi „Znajdź swoją pasję a nie przepracujesz już ani dnia”, ale to nie zawsze musi być prawda. Poszukując gorączkowo pasji jako sposobu zarabiania na życie, możemy zagubić jej podstawową wartość. Pasja musi wypływać z wnętrza i wewnętrznej potrzeby, a nie z kalkulacji rozumu. Nie zawsze przyniesie nam sukces, lub zyski. Może być czymś co daje nam odskocznię od pracy. Czymś co pomoże nam z wznieść się na wyżyny.

Życie z pasją może przybierać różne formy. Może to być również dzielenie się dobrem z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Pragniemy przedstawić Ci BEKANTAN Energy Drink – napój który zmienia wiele. Kupując go otrzymujesz znakomity energetyk, napój gazowany dedykowany sportowcom i ludziom aktywnym. Co najważniejsze BEKANTAN to napój WEGAŃSKI, bez syntetycznych witamin, barwników i cukru. Jest słodzony stewią. Jednak to co w nim najważniejsze, najlepsze to fakt, że część zysków ze sprzedaży Energy drinków BEKANTAN przeznaczane jest na specjalny program ratowania bekantana czyli Nosacza Sundajskiego. Został on przygotowany przez naukową placówkę DanauGirang Field Center mieszczącą się w środku dżungli w Malezji. Dzięki temu możesz zatroszczyć się o własne potrzeby, zdrowie a jednocześnie pomagać zachować przyrodę dla przyszłych pokoleń. Krótko mówiąc – dzielisz się dobrem.

 

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top