Jednym z wspólnych ludzkich pragnień, pomimo naszej różnorodności, jest potrzeba głębokich i znaczących więzi z innymi. Nie ma znaczenia, jakiej jesteś narodowości i nie ma nic wspólnego z twoją religią, statusem czy zawodem. Każdy chce autentycznych i korzystnych relacji, czy to z partnerami życiowymi, przyjaciółmi, rodziną czy współpracownikami w miejscu pracy. Pragniemy miłości i wsparcia innych ludzi, abyśmy mogli się rozwijać. To jest to, czego najbardziej pragniemy poza zwykłymi zajęciami, takimi jak zdrowie, praca i bezpieczeństwo finansowe. Bogate i znaczące relacje są spoiwem, które spaja społeczeństwo. Takie związki należy karmić tylko po to, aby mogły się rozwijać i prosperować.

Współczesny świat łączy dobrobyt z korzyściami materialnymi. Łączy to z pochwałami i bogactwem. Istnieje ograniczone zrozumienie tego, jak wygląda prawdziwy dobrobyt w odniesieniu do związków. Zamiast patrzeć na zysk finansowy, możemy powiedzieć, że bycie zamożnym oznacza rozkwit lub cieszenie się ogromną fortuną. Pozostawia to wystarczająco dużo miejsca, aby powiązać dobrobyt z ogólnym dobrostanem. Jeśli jakakolwiek interakcja między dwiema lub więcej osobami może to przynieść i dać premię w postaci dobrego samopoczucia finansowego, możemy powiedzieć, że jest to pomyślny związek.

Bycie w dostatnim związku to zdrowe partnerstwo, które zaspokaja wasze wzajemne potrzeby. Chodzi o rozwój z bliskimi w kierunku zdrowia psychicznego, emocjonalnego i duchowego. Polega na wzajemnym wsparciu w złych czasach. Możesz rozkwitnąć w każdym związku, życząc kolejnej osobie dobrze, współczując im w trudnych sezonach, jednocześnie popychając ich do bycia lepszymi i dobrze sobie radzącymi. Kto nie chce być w związku, w którym obie strony dążą do bycia najlepszymi i robią to, co najlepsze; gdzie twoje wysiłki sprawiają, że wszyscy zaangażowani wychodzą szczęśliwsi?

Jak pielęgnować dobrobyt w swoich związkach.

 

#17 Bekantan - Dobrobyt w Twoich związkach
#17 Bekantan – Dobrobyt w Twoich związkach

Jak wszystko, co rośnie, rozwijanie dobrze prosperujących relacji wymaga dużo pracy. Budujemy zdrowe połączenia na podłożu:

Miłość

Jeśli kiedykolwiek jakikolwiek związek ma się rozwijać i mieć znaczenie, musi istnieć wzajemna miłość. Pielęgnuj miłość w swoim związku z drugą osobą, co jest podobne do dawania pożywienia, które umożliwia rozwój. Prawdziwa miłość ma korzenie w bezinteresowności i tolerancji. Miłość nie działa ani nie zapisuje punktów. Chodzi o kompromis i tworzenie miejsca dla innych; znalezienie sposobów, w jakie możesz się nimi zająć. Jeśli szanujesz inną osobę, kochasz ją pomimo jej wad, twoje relacje z nią stają się bogatsze i bardziej znaczące.

Lojalność

Możesz mieć dobre relacje, kiedy wspierasz się nawzajem i okazujesz sobie lojalność bez względu na wszystko. Stare powiedzenie mówi:

Dom podzielony przeciwko sobie nie może się ostać.

W jakiejkolwiek organizacji, jeśli nie ma lojalności wobec sprawy i siebie nawzajem, ta organizacja na dłuższą metę zmierza do upadku. Aby mieć owocny związek, musicie się nawzajem wspierać. Musisz zaoferować swoje niezachwiane wsparcie swoim bliskim i na odwrót. Jeśli szybko porzucasz w obliczu wyzwań, twoja lojalność jest wątpliwa i istnieje prawdopodobieństwo, że twój związek jest podatny na rozpad. Nie oznacza to, że lojalność przychodzi łatwo; wiele rzeczy to przetestuje. Musisz obejść takie testy i wspierać swoich bliskich, gdy wymagają tego okoliczności.

Zaufanie

Podobnie jak lojalność, zaufanie jest kluczowym składnikiem pomyślnych relacji. Podejrzewanie, że każdy ruch jest przeciwko Tobie nie jest zdrowe. Tak więc kultywowanie znaczącego związku pojawia się, gdy nauczysz się ufać swoim bliskim. Kiedy jest chwiejny, musisz z nimi porozmawiać i odbudować to zaufanie.

Komunikacja

Silne relacje to takie, w których komunikacja jest otwarta i szczera. Musisz mieć swobodę wyrażania swoich uczuć i chęć słuchania również wypowiedzi innych ludzi. Dobry związek zapewnia do tego bezpieczną przestrzeń. Bądź gotów być na tyle bezbronny, aby dzielić się swoimi marzeniami, pragnieniami, troskami, a nawet niezadowoleniem. Ukrywanie tego wszystkiego spowoduje relacje oparte na założeniach i błędnej interpretacji. Rozmawiaj regularnie – nawet na te trudne tematy. Pozwala to drugiej osobie wiedzieć, gdzie stoisz, i otwiera przestrzeń do dialogów, które mogą prowadzić do rozwoju. Unikanie trudnych rozmów to zaprzeczanie istnieniu różnic zdań. Odmawia Tobie i Twoim bliskim szansy na otwartość, która jest fundamentem, na którym powinniśmy budować wszelkie relacje. Ciągła komunikacja jest zdrowa i owocuje kwitnącymi relacjami.

Wdzięczność

Nic tak nie pielęgnuje dobrych relacji jak ciągłe uznanie. Wyrażanie wdzięczności przyjaciołom i rodzinie często wzmacnia więzi. Każdy chce uznania dla swoich wysiłków wobec innych. Zrozum, co przynoszą Ci twoi bliscy, niezależnie od tego, jak nieznaczny wydaje się ich wkład. Okaż podziękowania, wykonując coś przemyślanego, na przykład dawanie prezentu, napisanie notatki, zaoferowanie, że coś wyniesiesz, a nawet zadzwonienie, by podziękować za to, że jest w Twoim życiu i wspiera Cię. Im częściej to robisz, tym więcej będą robić. Ten duch dawania i brania sprawi, że wasze relacje staną się silniejsze i bardziej ugruntowane.

Bądź miły. Akceptuj. Wspieraj. Być optymistą. Bądź wolny.

Większość twoich relacji rozwinie się, gdy będziesz pracować nad ich rozwojem i pielęgnowaniem, zamiast zostawiać swoje kontakty, aby wykonać całą pracę i włożyć cały wysiłek.

Pielęgnowanie silnych i zdrowych relacji ma wiele zalet. Niektóre z nich obejmują obfitą radość, dobre zdrowie i spokój. Pełne miłości i wsparcia połączenie z drugą osobą motywuje Cię do wstania z łóżka i stawienia się do wyzwań. To buduje poczucie własnej wartości i zwiększa poczucie własnej wartości.

Bądź gotów ciężko pracować nad budowaniem dobrych relacji z tymi, którzy cię otaczają i ciesz się dobrobytem we wszystkich sferach swojego życia.

Pracując nad własnym poczuciem wolności i bezpieczeństwa warto pamiętać o dzieleniu się i pomaganiu. Możemy dzielić się tym czego nauczyliśmy się, czego doświadczyliśmy. Możemy również dzielić się w inny sposób – pomagając. Dzięki temu udowadniamy sobie własną siłę i dzielimy się dobrem. Oferujemy Ci możliwość ratowania zagrożonego gatunku małpy. Nosacz Sundajski  czyli popularnie nazywany – Bekantan, żyje w tropikalnych lasach Borneo. Jego siedlisko, a więc i on sam jest zagrożony przez działania ludzi pozyskujących dobra naturalne w sposób rabunkowy. Dlatego został stworzony BEKANTAN Energy Drink – napój gazowany, z wysoką zawartością kofeiny. Jest on przeznaczony dla o osób aktywnych, sportowców i wszystkich szukających zastrzyku energii w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego. Część zysków ze sprzedaży energy drinków BEKANTAN przeznaczane jest na specjalny program ratowania Nosacza Sundajskiego – bekantana. Program ten został przygotowany przez naukową placówkę DanauGirang Field Center znajdującą się w środku dżungli.
Pomagając bekantanowi pomagasz sobie zachować zdrowie i sprawność.

 

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top