Wszystko się zmieniło w stosunku do tego, co było w przeszłości. Większość ludzi bardziej interesuje się zdobywaniem dla siebie samych najlepszych rzeczy w życiu. Niewłaściwie pojmowana wolność, kierowanie własnym życiem i co gorsza, współczesny model gospodarki ledwo daje ludziom szansę na nadrobienie zaległości. W rezultacie zarówno mężczyźni, jak i kobiety są pod presją, próbując za wszelką cenę osiągnąć życie, o którym marzą. W niektórych przypadkach mottem stało się „najpierw pieniądze”. Rodziny nie spędzają już dużo czasu razem, nawet jeśli mają szczęście mieszkać w tym samym kraju lub pod jednym dachem.

Jeśli najbliższe rodziny są pod tak dużym obciążeniem, jak trudno jest utrzymać dobre stosunki z dalszą rodziną? A co, jeśli na pierwszym miejscu postawimy nasze relacje i będziemy razem rozwijać się jako rodzina?

Wspólny rozwój jako rodzina oznacza troskę o siebie na tyle, aby trzymać się razem przez każdy proces wzrostu. Wymaga od nas cierpliwości i wzajemnego wspierania marzeń. Bierzemy pod uwagę fakt, że jako ludzie w ogóle nie jesteśmy jednakowo utalentowani i niektórzy zawsze będą wyprzedzać innych. Jednak świadomość, że nasze różnice są zharmonizowane, dopełniają nas, może uczynić naszą więź rodzinną silniejszą, niż możemy sobie wyobrazić. Większość ludzi zwraca się do swoich przyjaciół i jest odseparowanych od swoich rodzin, ponieważ brakuje im takiej energii od członków rodziny i obficie ją otrzymują od przyjaciół. W takich przypadkach możemy nawet dać się zwieść, próbując się dopasować do innych.

 

#14 Bekantan - Rozwój razem jako rodzina
#14 Bekantan – Rozwój razem jako rodzina

Spójrzmy prawdzie w oczy, większość z nas ma lepsze relacje z przyjaciółmi niż z rodziną. Powód? Przeważnie przyjaciele nie oceniają ani nie podważają siebie nawzajem. Są otwarci, uczciwi, wspierają i zobowiązują się do zrozumienia i zaakceptowania Cię takim, jakim naprawdę jesteś. Z drugiej strony, jako rodzina, mamy skłonność do wzajemnego piętnowania bohaterów, większej krytyki, osądzania i łatwo się poddajemy. Jako rodzina możemy wspólnie rozwijać się i osiągać wspaniałe rzeczy na wiele sposobów:

  1. Nie oceniaj – osądzanie siebie nawzajem jest najskuteczniejszym sposobem rozdzielania rodzin. Zamiast osądzać, poświęć trochę czasu, aby się zrozumieć, dlaczego każdy z nas dokonuje jednego wyboru, a nie drugiego, a następnie znajdź wspólny grunt. Ułatwia odkrywanie mocnych i słabych stron oraz nauczyć się z nimi żyć.
  2. Celebruj różnice – wszyscy jesteśmy różni i to sprawia, że ​​życie jest piękne. Powinniśmy wykorzystać tę samą energię, którą inwestujemy, próbując zaakceptować nasze różnice z przyjaciółmi i współpracownikami, próbując zrozumieć różnice istniejące w naszych rodzinach. Niektórzy mogą być bardziej uzdolnieni w nauce, inni są praktyczni, a dzieci mogą mieć inne marzenia i zainteresowania, niż to, czego oczekują od nich rodzice. Jeśli rodzina ma pozostać i rozwijać się razem, należy to celebrować. Może to sprawić, że rodzina będzie bardziej funkcjonalna i odnosząca sukcesy, jeśli wkład wszystkich zostanie doceniony.
  3. Kochajcie się i wspierajcie się nawzajem – ważne byłoby, aby najpierw uczyć lub przypominać sobie nawzajem, jak być odpowiedzialnym, aby ci, którzy zwracają się o pomoc mogli zaufać, że ją otrzymają. Jeśli okazujemy sobie szczerą miłość i wsparcie, łatwiej jest zwrócić się do nas członkowi rodziny, a nie osobom postronnym, gdy mają problemy. Uczą się nam ufać. Oprócz wsparcia finansowego ludzie potrzebują także wsparcia emocjonalnego.
  4. Nie kontrolujcie zbytnio – pozwólcie członkom rodziny być sobą. Oczekiwanie, że będą żyć zgodnie z twoimi standardami, doprowadzi ich do wyczerpania i dezorientacji. W większości przypadków osoby kontrolowane tracą wiarę w siebie i czują się nieadekwatne. Myślą, że są kontrolowani, ponieważ nie mają tego, czego potrzeba, aby przetrwać na własnych warunkach, a idea bycia niezależnym ich przeraża.
  5. Miejcie do siebie cierpliwość – niektórzy małżonkowie odchodzą, gdy ich partnerki stają się trudne, a rodzice rezygnują, gdy dzieci nie robią postępów w oczekiwanym tempie. Cierpliwość i wyciąganie ręki tam, gdzie to możliwe, daje nadzieję i motywuje drugą osobę do kontynuowania.
  6. Nie czyń pieniędzy miernikiem sukcesu lub rozwoju – naszego sukcesu lub postępu w rozwoju rodziny nie należy mierzyć ilością pieniędzy, które zarabia każdy członek rodziny lub cała rodzina. Należy również zaznaczyć, między innymi, dobre relacje w rodzinie, szczęście, a także zdrowie psychiczne każdego członka.

To tylko niektóre z ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chcemy się rozwijać siebie samych i rozwijać razem jako rodzina. Wspólny rozwój polega głównie na tym, aby trzymać się za ręce i nigdy nie odpuszczać, ponieważ wszyscy pracujemy nad naszymi marzeniami i wspólnym celem.

Życie bez ograniczeń to również dzielenie się dobrem z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Pomoc słabszym może przybierać różne formy. Pragniemy przedstawić Ci BEKANTAN Energy Drink – napój który zmienia wiele. Kupując go otrzymujesz znakomity energetyk, napój gazowany dedykowany sportowcom i ludziom aktywnym. Co najważniejsze BEKANTAN to napój WEGAŃSKI, bez syntetycznych witamin, barwników i cukru. Jest słodzony stewią. Jednak to co w nim najważniejsze, najlepsze to fakt, że część zysków ze sprzedaży Energy drinków BEKANTAN przeznaczane jest na specjalny program ratowania bekantana czyli Nosacza Sundajskiego. Został on przygotowany przez naukową placówkę DanauGirang Field Center mieszczącą się w środku dżungli w Malezji. Dzięki temy możesz zatroszczyć się o własne potrzeby, zdrowie a jednocześnie pomagać zachować przyrodę dla przyszłych pokoleń. Krótko mówiąc – dzielisz się dobrem

 

Kupując Napój energetyzujący BEKANTAN, zapewniasz sobie wieloraką korzyść. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości w niezwykle korzystnej cenie. Jednocześnie też przyczyniasz się do ochrony ginącego gatunku i zatrzymania procesu degradacji środowiska. To najlepsze co możesz zrobić dla siebie oraz dla przyrody. Bekantan potrzebuje naszej pomocy, jeśli nie chcemy aby pozostał jedynie obrazkiem na zabawnych memach.

Udostępnij na Pinterest

Podziel się
Scroll to Top